Strony www z wersją na urządzenia mobilne

strona www z wersją na urządzenia mobilne

Niedawno zakończyliśmy projektowanie strony www  z wersją na urządzenia mobilne. Od jakiegoś czasu większość stron internetowych, które tworzy się w sieci posiada wersje, dzięki którym poprawnie wyświetlają się na smartfonach, iphonach, tabletach i innych urządzeniach o niewielkich ekranach.

To, że strona www posiada wersję na urządzenia mobilne, znaczy że ma specjalny kod, który wykrywa na jakim urządzeniu jest oglądana i dostosowuje swój wygląd do wielkości ekranu tego urządzenia, dzięki temu na różnych małych ekranach taka strona poprawnie się wyświetla, oglądający bez problemu może znaleść szukane informacje i nie zgubi się w nawigacji. Elementy strony są wystarczająco duże, żeby je dojrzeć na małym ekranie, a czcionka łatwa do czytania.

Strona www z wersją na urządzenia mobilne wygląda inaczej niż wersja na komputery, przede wszystkim na smartfonach inaczej wyświetla się menu, slider pod treścią, sama treść i zdjęcia. Elementy najczęściej są ułożone jeden pod drugim, nie obok siebie.

W związku z tym, że dużo ludzi przegląda sieć za pomocą telefonów, zaleca się, żeby każda strona poprawnie wyświetlała się na ekranie smarftona, pomaga to też w pozycjonowaniu strony www.